İphone 6 Fiyatı

Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın

Her yıl düzenli olarak bir yeni model üreten ve ürettiği her yeni model de dünya piyasası tarafından büyük bir merakla beklenen Apple geçtiğimiz gün uzun zamandan bu yana beklenen İphone 6 modeli tüm dünyaya tanıttı. Kullanıcıların büyük bir merakla beklediği yeni İphone 6 birçok ilke ve yeniliğe sahip. Klasik İphone tasarımının dışına çıkıldığı yeni modelde herkes şaşkınlık yaşadı.

Bugüne kadar üretilen İphone modellerin genel olarak keskin hatlar kullanılırken İphone 6 modelinde daha oval ve yuvarlak hatlar kullanılmış. Bu yeni oval, yuvarlak hatlarla en büyük rakibi olan Samsung’dan etkilenmiş olabileceği düşünüyor. Çünkü Samsung telefonların hemen hemen her modelinde yuvarlak ve oval çizgiler hatlar kullanılır. Apple firması yaptığı tanıtımla teknoloji haberleri arasında en üst sıraya çıkarken borsa da üst sıralara yükseldi.

Tanıtımdan önce Apple hisseleri 98,09 dolarken tanıtımdan sonra hisseler 103 dolara kadar yükseldi. İphone 6 ve İphone 6 plus şeklinde iki farklı model sunan Apple, İphone 6’da 4.7 inç ekran kullanırken İphone 6 plus modelinde ise 5.5 inçlik ekrana sahip. Kurumsal teknoloji sitesi üzerinden telefonun tüm özelliklerini dünya ile paylaşan Apple’nin İphone 6 modelinde diğer bir ilk ise telefon artık yatay ekranda da kullanılabilecek. İphone 5 modeline göre % 50 daha güçlü batarya sunan Apple şarj sorununu da bu şekilde çözmüş.

Ülkemizde ki fiyatı ise şu şekilde; 16 GB İphone 6 2.349 TL İphone 6 Plus 16 GB ise 2.649 TL’den satışa sunulacak. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan İphone 6 ile ilgili daha fazla bilgiye BT günlüğü adresinden ulaşabilirsiniz.

evden eve nakliyat - İş Dünyası - Sağlık, Sosyal Medya - Oyun

deneme bonusu veren siteler