HP’den Android Bilgisayar

Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın

Bilişim dünyasında son yılların en büyük gelişmelerine ön ayak olan Android ilk önce akıllı telefonlarda, sonra tabletlerde kullanılırken şimdi de bilgisayarlarda kullanılmaya başlandı. Daha öncesinde Çinli bir bilgisayar üretici tarafından daha ucuz bilgisayar imal etmek kullanılan Android şimdi de dünya devi HP tarafından kullanılıyor.

Bilgisayarlarda işletim sistemi olarak Windows, Linux, Mac OS gibi yaygın türler kullanılırken bunlara rakip olarak Google’ının geliştirdiği Android’te son yıllarda kullanılmaya başlandı. HP’nin Slate ve Pro adını verdiği bu iki bilgisayar modeli kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak kapasitede. İlk olarak 21 inç ekran büyüklüğüne sahip olarak üretilen bu bilgisayarlar şimdi 12 inç ekran boyutunda üretilecek. 1600 x 1200 px ekran çözünürlüğüne sahip olan 2 GB Ram 16 GB dahili hafıza ve Android 4.4.2 KitKat ile çalışan HP Slate 4 çekirdekli Snapdragon ile de oldukça güçlü.

İlk olarak üretildiği 21 inç ekran boyutu ile masa üstü bilgisayarlarda kullanılan Slate daha küçük ve kullanışlı olan 12 inç ekran boyutuyla dizüstüler de rahatlıkla kullanılabilecek. Bugüne kadar işletim sistemlerine hep Windows’u tercih eden HP bu kararıyla radikal bir değişikliğe de imza attı. Sürekli ısınma problemiyle anılan HP’nin ilerleyen günlerde tabletlerve diğer bilgisayar modellerinde Android’in kullanılması bu ısınma problemine çözüm olabilir.

Birkaç yıl öncesine kadar hayatımızda yeri olmayan akıllı telefonlar teknolojiye sonra da insanlığa kazandırdığı yeniliklerle 21. yy’in en büyük icatlarından biri sayılabilir bu yönüyle.

evden eve nakliyat - İş Dünyası - Sağlık, Sosyal Medya - Oyun

deneme bonusu veren siteler