Seyahat Sağlık Sigortası ile Güvenle Seyahat Edin

Yurt dışına çıkacakların online seyahat sağlık sigortası seçeneklerini iyi incelemeleri ve kendilerine uygun olanı seçmeleri tavsiye edilmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın

Artan ulaşım olanakları ile beraber haritada gördüğümüz noktalara ulaşmak günümüzde çok daha kolay bir hale geldi. Gerek karayolu gerek deniz ve havayolları ile günümüzde her gün milyonlarca kişi farklı ülkelere veya ülke içinde farklı şehirlere farklı amaçlarla seyahat ediyor. Özellikle ilk kez gidilen bölgelerde iklim, yaşantı, kültür ve diğer sebeplerle hastalanmak veya kaza geçirme ihtimali sürekli yaşanan bölgelere göre daha yüksek olmaktadır.

Kaza ve hastalık gibi olumsuzlukların yanında hırsızlık, bagajların kaybolması veya çeşitli sebeplerle seferlerin kaçırılması da yolcuların sıklıkla yaşadığı sıkıntılardır. Yolculuğa çıkanların bu gibi olumsuzluklardan en az seviyede etkilenmesi için sigorta şirketleri seyahat sağlık sigortası seçeneklerini sunmaya başlamışlardır.

Seyahat Sağlık Sigortası Neden Önemlidir?

Ülkeler arasındaki ekonomik ve sosyolojik farklardan dolayı bazı ülkelerde sağlık hizmetleri pahalı veya ulaşılması çok zor olabilmektedir. Bundan dolayı ziyaretçiler gittikleri ülkelerde yaşadıkları basit yaralanmalar neticesinde bile ülkenin sosyal sağlık sistemine dahil olmadıklarından dolayı çok yüksek faturalar ödemek zorunda kalabilmektedir. Bundan dolayı özellikle yurt dışına çıkacakların online seyahat sağlık sigortası seçeneklerini iyi incelemeleri ve kendilerine uygun olanı seçmeleri tavsiye edilmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Seyahat sağlık sigortaları yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yurt içi sigorta poliçeleri genel olarak yaşanabilecek kaza ve ani rahatsızlıklarda tedavi masrafları, hasta veya ölüm durumunda cenazenin nakli, taburcu olduktan sonra dönüş masrafları, bagajların kaybolması, gecikmesi veya çalınması gibi durumlarda yolcuların masraf ve zararlarını telafi etmektedir. Seyahat gecikmesi veya iptali ile kapkaç, gasp gibi durumlara karşı da teminatlar sunulmaktadır.

Yurt dışı sigorta seçenekleri yurt içi sigorta seçeneklerine ek olarak ülkede bulunmayan ilaçların gönderilmesi, hukuki destek sağlanması, kefalet ödemeleri, refakatçi gönderim masrafları gibi birçok masrafı karşılamaktadır. İlaç masrafları da tazmin edilecek bedele dahildir.

Sigorta Teminatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Sigorta teminatlarının tespitinde yolcunun tercihi ön plandadır. Seyahat yapılacak bölge veya ülkeye göre, gidiş ve geliş tarihi, giden kişi sayısı, çocuk olup olmadığı, beraber alınan eşyalar gibi kriterlere göre teminat seçimleri gerçekleştirilebilmektir. Birçok sigorta şirketi farklı teminat seçenekleri ve farklı teminat sınırları sunan birçok paket ile müşterilerine hizmet vermektedir. Sigorta şirketlerinin sunduğu hizmetleri tek bir adreste görüntülemek isterseniz e-sigortam.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Seyahat sağlık sigortası seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk nokta gidilecek coğrafyadır. Ülke içinde yapacağınız seyahatinizde yaşayabileceğiniz bir olumsuzlukta hiçbir iletişim sorunu yaşamayacağınız için potansiyel maddi kayıplara öncelik vermeniz tavsiye edilmektedir.

Yurt dışına yapılacak seyahatlerde ise yaşanabilecek olumsuzluklarda iletişim ve hukuku uyumsuzluk en fazla sıkıntı yaşayabileceğiniz alanlar olacaktır. Ekvator altı coğrafyada sıklıkla görülen salgın hastalıklar da mutlaka dikkate alınmalıdır. Bundan dolayı poliçenizi seçerken maddi kayıplarınızı tazmin ederken ülkede yaşayabileceğiniz hukuki sorunlarla ilgili de yardım sağlayabilecek seçeneklere yönelmeniz tavsiye edilmektedir.

Birçok hükümet ülkelerine seyahat yapacak kişilerin gelmeden önce seyahat sağlık sigortası yaptırmalarını zorunlu tutmaktadır. Yurtdışına çalışmak için giden kişilerin yaptırdıkları seyahat sağlık sigortası, çalışma sigortası olarak geçerli değildir. Büro veya şantiyede çalışacak kişilerin çalışma ortamlarına ve görevlerine göre, bulundukları ülkenin şartlarına göre sigorta yaptırması veya iş veren tarafından yaptırılması gerekmektedir.

Kimler Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Yolculuğa çıkan herkes seyahat sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Reşit olmayan kişiler yerine poliçeleri yasal ebeveynlerinin imzalaması yeterlidir. Sigortalı bireyin yaşadığı hastalık ve diğer olumsuzluklarla ilgili kendisine verilen bütün yasal evrak ve belgeyi saklaması ve sigorta firmasına ibraz etmesi kayıplarının tazmini için mutlaka gerekmektedir.

evden eve nakliyat - İş Dünyası - Sağlık, Sosyal Medya - Oyun

deneme bonusu veren siteler