Cildinizi Altın İğne İle Gençleştirin Ve Yenileyin! Dr. Yaprak Konakçı Altın İğne İşlemini Açıklıyor!

Güneş, yaş, mevsim, stres ve modern hayatın getirileri cilt yüzeyinde sorunlara yol açıyor. Pek çok kişi olduğu yaştan daha büyük duruyor ve yorgun bir cilde sahip olabiliyor. Altın iğne veya diğer ismiyle iğneli radyo frekans, cilt altı dokusunu uyararak onarım ve yenileme sağlamayı başarıyor. Uzun yıllardır tıp alanında uygulanan radyo frekans, medikal estetiğe altın iğne olarak geçti. Peki, altın iğne kimlere uygulanabiliyor ve hangi avantajları sağlıyor?

Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi

Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın

Güneş, yaş, mevsim, stres ve modern hayatın getirileri cilt yüzeyinde sorunlara yol açıyor. Pek çok kişi olduğu yaştan daha büyük duruyor ve yorgun bir cilde sahip olabiliyor. Altın iğne veya diğer ismiyle iğneli radyo frekans, cilt altı dokusunu uyararak onarım ve yenileme sağlamayı başarıyor. Uzun yıllardır tıp alanında uygulanan radyo frekans, medikal estetiğe altın iğne olarak geçti. Peki, altın iğne kimlere uygulanabiliyor ve hangi avantajları sağlıyor?

Zen Poliklinik’te hizmet veren Medikal Estetik Hekim Yaprak Konakçı ile altın iğne hakkında konuştuk. Altın iğne ile ilgili en önemli detayları açıklayan Konakçı, işlemin her yaştan ve her cinsiyetten kişi için uyguladıklarını ifade ederken dikkat edilmesi gereken konuların altını da çizdi.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Anatomi gereği cildimiz yaşlanır, kırışıklıklarımız çoğalır ve yorgun bir yüz ifadesi oluşur. Üstelik ergenlik dönemiyle başlayan siyah nokta ve akne problemleri, doğru bakım yapılmadığı takdirde kalıcı bir soruna evrilir. Altın iğne uygulaması, birçok cilt sorununu ortadan kaldıran ve engelleyen özel bir işlemdir. Aynı zamanda işlem sırasında kullanılan iğnelerin altından üretilmesi sebebiyle de ‘altın iğne’ olarak adlandırılır.

Altın iğne işlemini mikro iğnelere sahip olan radyo frekans cihazıyla uyguluyoruz. Mikro iğnelerin boyutu 0.5 ve 3mm aralığında farklılık gösterirken cildin orta tabakasına kadar ulaşıyor. Dermisin uyarılması sonucunda kolajen üretimi artarken cildin içerden dışarıya doğru yenilenmesi de sağlanıyor. İşlem öncesinde hastalarımıza lokal anestezik krem uygulaması yapıyoruz. Bu sayede hastalarımız herhangi bir acı hissetmezken konforlu bir süreç yaşanıyor. Yüksek frekanslı radyo dalgalarının dermisi etkilemesiyle birlikte hastalarımız, kısa sürede genç, gergin ve pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor.

İşlem sonrasında uygulama alanında birkaç saati süren ve yoğun olmayan kızarıklıklar olabiliyor. Ancak hastalarımız işlem sonrasında da herhangi bir acı, sızı ve ağrı hissetmediği için sosyal hayatına dönüş yapmaktadır. Zen Poliklinik’e başvuran pek çok hastamız için öğle aralarında bile altın iğneyi uyguluyoruz.

Altın İğne Tedavisi Hangi Alanlarda Etkilidir?

Anti aging uygulamalar arasında yer alan altın iğne, cildin gençleşmesini ve sıkılaşmasını sağlayan en önemli medikal estetik işlemlerinden biridir. Cerrahi müdahaleye gerek duymaksızın yapılan bu işlem sayesinde cilt parlaklık kazanır ve kusursuz bir görünüm sağlanır. Özellikle kolajen liflerinin uyarılmasıyla birlikte ciltte bir onarım ve yenilenme süreci başlar.

Zen Poliklinik’te altın iğne işlemini pek çok alanda uygulayarak başarılı sonuçlar gözlemliyoruz:

  • Yüz, boyun, gıdı ve dekolte bölgesinin sarkması,
  • Hamilelik veya hızlı kilo alıp verme sonucunda oluşan sarkma ve çatlakların tedavi edilmesi,
  • Geniş gözeneklerin giderilmesi ve cilt sıkılaşmasının sağlanması,
  • Cilt tonu eşitsizliğinin tedavi edilmesi ve aydınlık bir görünüm oluşması,
  • Kırışık oluşumunun engellenmesi ve ince çizgilerin giderilmesi,
  • Hafif ve orta şiddetli yara ve yanık izlerinin onarılması,
  • Sivilce çukurlarının tedavi edilmesi ve pürüzsüz bir görünüm sağlanması.

Yukarıdaki durumlara ek olarak koltuk altı bölgesinde aşırı terleme sorunu yaşayan hastalarımız için de altın iğne öneriyoruz. İşlem sayesinde koltuk altında yer alan ter bezleri çalışmıyor ve terleme sorunu büyük oranda azalıyor. Bu sayede hastalarımız konforlu ve sağlıklı bir süreç yaşıyor.

Altın İğne Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Zen Poliklinik’e başvuran hastalarımızın cilt analizini yaparak altın iğnenin seans sayısını belirliyoruz. Yoğun cilt sorunu yaşayan danışanlarımız için seans sayısı artabiliyor. Bununla birlikte genellikle 4 – 6 seans uygulama ile pürüzsüz ve genç bir görünüm kazanılmaktadır. Genellikle en az 3 seans altın iğne uygulamasının yapılmasını öneriyoruz. Bu sayede deri altı dokusu daha fazla uyarılırken daha uzun süreli bir onarım ve yenilenme gerçekleşiyor.

Altın iğne tedavisi, kişilerin sosyal ve iş hayatına kısa sürede dönmesini sağlar. Danışanlarımız, aynı gün içinde iş ve sosyal hayatına dönebiliyor. Aynı zamanda seans araları genellikle 15 gün ara olacak şekilde belirlenmektedir. Dolayısıyla altın iğne tedavisi ile kısa sürede ve güçlü bir sonuç almak mümkün oluyor.

Altın İğne İşlemiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Tedavinin etkili olması ve cilt üzerinde herhangi bir sorun yaşanmaması için altın iğne sonrası dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. En önemlisiyse uygulama yapılan alanın güneşin zararlı ışınlarından korunması gerekliliğidir. Dolayısıyla hastalarımızın en az 48 saat boyunca uygulama alanına güneş kremi sürmesini istiyoruz. Ayrıca hassas cilt yapısına sahip olan danışanlarımız için de birkaç farklı jel ve krem önerisinde bulunuyoruz.

Zen Poliklinik’e başvuran hastalarımızın en fazla merak ettiği konulardan biriyse, altın iğnenin kimler için uygun olduğudur. Altın iğne tedavisi 18 yaş üstü herkes için uygundur ancak genellikle 30 yaş üstü için öneriyoruz. Aynı zamanda erkek danışanlarımız da altın iğne tedavisiyle genç ve parlak bir cilde sahip oluyor. Ancak diyabet, kanser, sara vb. hastalığı olan kişiler ve gebelik dönemindeki kadınlar için altın iğne tedavisini uygulamıyoruz.

Dr. Yaprak Konakçı

Medikal Estetik Hekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Google Maps: ZenPoliklinik

evden eve nakliyat - İş Dünyası - Sağlık, Sosyal Medya - Oyun

deneme bonusu veren siteler